Tron (TRX) tokens traden tegen een premie van bijna 2400% op de FTX exchange

Tron (TRX) tokens trade at a premium of nearly 2,400% on the FTX exchange

Kryzys jaki doskwiera giełdzie FTX, w połączeniu z ważnymi porozumieniami, doprowadza do niestandardowych wycen tokenów ekosystemu Tron. Co się dzieje i co sprawia, że te same momenty na FTX są o blisko 2400% droższe, niż na innych giełdach?

TRX, JUST i SUN z ogromnymi premiami

Bardzo dynamiczne ruchy pojawiły się na monetach powiązanych z ekosystem Tron. Takie aktywa jak TRX, JUST i SUN handlowane były dużo powyżej wycen obserwowanych na innych czołowych giełdach.

TRX, czołowa z grupy wymienionych monet , 10 listopada na FTX osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 0,44 USD. Inne giełdy w tym samym momencie rejestrowały wycenę rzędu 0,0583 USD. Tak rażąca różnica w wycenie przekłada się na bezpośrednią premię wynoszącą 645,717%.

Podobnego zdarzenia doświadczył token SUN. Podczas gdy jego wycena na Binance wynosiła 0,00557 USD, FTX oferował premię wynoszącą 441,661%. W rezultacie jego cena na będącej w kryzysie platformie, wynosiła w danej chwili 0,0301705 USD.

Jednak największą różnicą wykazał się JUST. Owa moneta na FTX handlowała z premią wynoszącą dokładnie 2383,94% w stosunku do innych giełd.

Powody zawirowań na tokenach Tron

Jak się okazuje, powody takiej reakcji użytkowników giełdy były dość proste. Wynikały one z uzgodnień, jakie zostały poczynione pomiędzy przedstawicielami giełdy FTX i sieci Tron. Ogłoszone w tej sprawie pojawiło się na Twitterze:

„Ogłoszenie FTX dotyczące kredytu Tron:
Z przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy porozumienie z firmą Tron, aby ustanowić specjalną funkcję umożliwiającą posiadaczom TRX, BTT, JST, SUN i HT wymianę aktywów z FTX 1:1 na portfele zewnętrzne”.

W efekcie na FTX nastąpił masowy przypływ tokenów powiązanych z Tron. Celem spekulantów stało się przekonwertowanie aktywów na realne zyski. Zauważył to Ki Young Ju, CEO popularnej platformy analityki blockchain CryptoQuant. Jak zaznacza, w chwilę po owym ogłoszeniu zasoby TRX na FTX zostały podwojone:

FTX ponownie reaguje i apeluje

Widząc tak wysoką zmienność na aktywach Tron, przedstawiciele FTX postanowili zareagować i wystosowali apel do użytkowników swojej giełdy. Ten pojawił się na blogu i mówił:

„Należy pamiętać, że te rynki (TRX, BTT, JST, SUN i HT) mogą doświadczyć wysokiego poziomu zmienności. Proszę upewnić się, że rozumiesz szczegóły tego porozumienia i wszelkie powiązane ryzyko przed podjęciem jakichkolwiek działań”.

Z tego tytułu także i my zalecamy ostrożność.

Disclaimer: Blockbulletin neemt geen verantwoordelijkheid voor investeringen gebaseerd op de informatie van de website. Wij raden de lezers ten zeerste aan uitgebreid onderzoek te doen alvorens te beleggen.

DEEL dit artikel

Meer nieuws

XRP reaches another milestone - number of active unique addresses rises to record levels

XRP presteert beter dan Bitcoin en Ethereum

In de afgelopen week deed XRP het qua kapitaalstromen duidelijk beter dan zijn belangrijkste rivalen Bitcoin (BTC) en Ethereum (ETH). Bovendien noteerde het een indrukwekkende instroom van…
Solana and Avalanche on the eye of investment funds

Solana en Avalanche in het vizier van beleggingsfondsen

Twee alternatieve munten, Solana (SOL) en Avalanche (AVAX), krijgen steeds meer belangstelling en trekken achtereenvolgens de aandacht van beleggingsfondsen. Hoewel bitcoin (BTC) de belangrijkste focus blijft, winnen…
All articles loaded
No more articles to load

Leren

Cryptocurrency wallets

Cryptocurrency wallets

We spraken over veiligheid bij het handelen in cryptocurrency in een artikel met de titel “Online veiligheid“. We vermeldden ook…
Crypto hardware wallets

Cryptocurrency hardware wallets

Uit het artikel getiteld “Cryptocurrency wallets” kan je leren over de verschillende soorten wallets. De verschillende soorten wallets worden daar…
Trading cryptocurrencies

Handelen in cryptocurrency

In de cryptocurrency markt, heb je te maken met veel mogelijkheden om in cryptocurrency te investeren of cryptocurrency te kopen…
How to file cryptocurrency taxes

Belasting op cryptocurrencies in Europa

Cryptocurrencies winnen steeds meer aan populariteit en worden langzamerhand een algemeen aanvaard betaalmiddel. Omdat steeds meer mensen geïnteresseerd zijn in…
All articles loaded
No more articles to load

Analyse

All articles loaded
No more articles to load

Laatste nieuws

All articles loaded
No more articles to load