Tron (TRX) tokens traden tegen een premie van bijna 2400% op de FTX exchange

Tron (TRX) tokens trade at a premium of nearly 2,400% on the FTX exchange

Kryzys jaki doskwiera giełdzie FTX, w połączeniu z ważnymi porozumieniami, doprowadza do niestandardowych wycen tokenów ekosystemu Tron. Co się dzieje i co sprawia, że te same momenty na FTX są o blisko 2400% droższe, niż na innych giełdach?

TRX, JUST i SUN z ogromnymi premiami

Bardzo dynamiczne ruchy pojawiły się na monetach powiązanych z ekosystem Tron. Takie aktywa jak TRX, JUST i SUN handlowane były dużo powyżej wycen obserwowanych na innych czołowych giełdach.

TRX, czołowa z grupy wymienionych monet , 10 listopada na FTX osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 0,44 USD. Inne giełdy w tym samym momencie rejestrowały wycenę rzędu 0,0583 USD. Tak rażąca różnica w wycenie przekłada się na bezpośrednią premię wynoszącą 645,717%.

Podobnego zdarzenia doświadczył token SUN. Podczas gdy jego wycena na Binance wynosiła 0,00557 USD, FTX oferował premię wynoszącą 441,661%. W rezultacie jego cena na będącej w kryzysie platformie, wynosiła w danej chwili 0,0301705 USD.

Jednak największą różnicą wykazał się JUST. Owa moneta na FTX handlowała z premią wynoszącą dokładnie 2383,94% w stosunku do innych giełd.

Powody zawirowań na tokenach Tron

Jak się okazuje, powody takiej reakcji użytkowników giełdy były dość proste. Wynikały one z uzgodnień, jakie zostały poczynione pomiędzy przedstawicielami giełdy FTX i sieci Tron. Ogłoszone w tej sprawie pojawiło się na Twitterze:

„Ogłoszenie FTX dotyczące kredytu Tron:
Z przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy porozumienie z firmą Tron, aby ustanowić specjalną funkcję umożliwiającą posiadaczom TRX, BTT, JST, SUN i HT wymianę aktywów z FTX 1:1 na portfele zewnętrzne”.

W efekcie na FTX nastąpił masowy przypływ tokenów powiązanych z Tron. Celem spekulantów stało się przekonwertowanie aktywów na realne zyski. Zauważył to Ki Young Ju, CEO popularnej platformy analityki blockchain CryptoQuant. Jak zaznacza, w chwilę po owym ogłoszeniu zasoby TRX na FTX zostały podwojone:

FTX ponownie reaguje i apeluje

Widząc tak wysoką zmienność na aktywach Tron, przedstawiciele FTX postanowili zareagować i wystosowali apel do użytkowników swojej giełdy. Ten pojawił się na blogu i mówił:

„Należy pamiętać, że te rynki (TRX, BTT, JST, SUN i HT) mogą doświadczyć wysokiego poziomu zmienności. Proszę upewnić się, że rozumiesz szczegóły tego porozumienia i wszelkie powiązane ryzyko przed podjęciem jakichkolwiek działań”.

Z tego tytułu także i my zalecamy ostrożność.

Disclaimer: Blockbulletin does not take accountability of investments based on the information of the website. We highly advice readers to make extensive research prior to any invest

Share this article

More news

All articles loaded
No more articles to load

Knowledge Base

It seems we can't find what you're looking for.

Analyses

All articles loaded
No more articles to load

Latest news

All articles loaded
No more articles to load